Szánkázás? Jelez a bűzmirigy!

Talán már te is láttad, hogy a kutyád furcsán húzza a fenekét a földön – mintha csak „szánkázna”. Ez a viccesnek tűnő mozdulat valójában gyakran kellemetlenségre utal: a bűzmirigyek problémájára. Bár sok gazdi hallott már ezekről a mirigyekről, kevesen tudják, pontosan mire szolgálnak, miért okozhatnak gondot, és hogyan lehet megelőzni a bajt.

Ezen a webináron körbejárjuk a bűzmirigyek működését, szerepét, és azt is, miért alakul ki náluk pangás, gyulladás vagy akár fertőzés. Szó lesz arról, milyen tünetek árulkodnak arról, hogy itt az ideje beavatkozni – és hogyan történik ez biztonságosan, akár otthon, akár állatorvosnál. Beszélünk az érintett fajtákról, a hajlamosító tényezőkről és a rendszeres karbantartás fontosságáról is.

Ha szeretnél tisztábban látni ebben a gyakran tabuként kezelt, mégis nagyon is valós problémában, és segítenél a kutyádnak megszabadulni a diszkomforttól, várunk ezen a webináron – ahol egy kis mirigy is nagy megkönnyebbülést hozhat.

Előadónk Dr. Paulina Anna

Klinikus állatorvos, a Magyar Bőrgyógyász Állatorvosok Egyesületének (MBÁE) vezetőségi tagja

„2007-ben végeztem állatorvos-doktorként a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Karán summa cum laude minősítéssel. A diploma megszerzése óta kutyák és macskák gyógyításával foglalkozom, elsősorban belgyógyászati betegek ellátását végzem. Legfőbb érdeklődési területemet mindig is a bőrgyógyászat és a hozzá kapcsolódó határterületek (pl.: allergológia, endokrinológia, azaz a hormonális betegségekkel foglalkozó tudományág, labordiagnosztika, parazitológia) képezték.

Az utóbbi években bőrgyógyászati szakrendelés keretében fogadom a tulajdonosuk által hozott vagy az állatorvos kollegák által referált bőrbeteg kutyákat és macskákat. A kisállatok bőrgyógyászatának témakörében különböző állatorvosi fórumokon (pl.: Kisállatpraxis c. folyóirat, Hungarovet fórum) rendszeresen írt cikkemmel, esetbemutatásaimmal szeretnék hozzájárulni a bőrbeteg kutyák, macskák professzionális ellátásához.

2012-től a Klapka Állategészségügyi Központban dolgozom, Budakeszin. Szerencsésnek tartom magam, hogy olyan kisállatrendelőben dolgozhatok, ahol valóban csapatmunka folyik. A kollegáim más és más szakterületeken jeleskednek, így sokat tanulok Tőlük nap, mint nap.

A bőrgyógyászaton belül különösen érdekelnek az autoimmun bőrbetegségek, a macskák bőrbetegségei és a pszichés vagy neurológiai betegségek okán kialakult bőrbetegségek és viszketés. A bőrbeteg állatok gyógyítása során sok szellemi kihívással találkozik az orvos, de a beteg állatok és gazdáik életminőségének látványos javítása nagy sikerélményt jelent.”