Miért van ennyi allergiás kutya?

Egyre több gazdi tapasztalja, hogy kutyája vakarózik, rágja a mancsát, bőrirritációval küzd, vagy emésztési problémái vannak – és gyakran kiderül: allergiáról van szó. De miért tűnik úgy, hogy ma már szinte minden második kutya allergiás valamire?
Ebben a webinárban körbejárjuk, mi állhat az allergiák látványos terjedése mögött. Megnézzük, milyen típusú allergiák léteznek (pl. környezeti, táplálék- vagy kontaktallergia), hogyan ismerhetők fel a tünetek, és hogyan lehet pontos diagnózist kapni. Szó lesz arról is, hogy milyen tényezők hajlamosíthatják a kutyát allergiára – legyen szó genetikáról, életmódról vagy környezeti hatásokról.
Gyakorlati tanácsokat adunk arra is, hogyan tudod enyhíteni kedvenced tüneteit, milyen kezelési lehetőségek léteznek, és mit jelent a hosszú távú menedzsment egy allergiás kutya esetében. Célunk, hogy érthetően, de hitelesen segítsünk eligazodni ebben az összetett témában, hogy te is magabiztosabban tudj dönteni kutyád egészségéről.
Ha neked is ismerősek ezek a problémák, vagy csak szeretnéd jobban megérteni, mi zajlik a háttérben, tarts velünk ezen a webináron!

Előadónk Dr. Koller István

Állatorvos

„Dr. Koller István vagyok, 1972-ben születtem Erdélyben, Szilágycseh városában. Középfokú tanulmányaimat is ott végeztem és az érettségi után állategészségügyi technikus szakképesítést szereztem. 1990-ben Magyarországra költöztünk családommal, majd felvételt nyertem a Szent István Egyetem Állatorvostudományi Karára, ahol 1999-ben végeztem.

Ezután 11 évig a Székesfehérvári Állatkórházban praktizáltam, valamint 2005 óta vagyok a székesfehérvári HEROSZ Állatmenhely orvosa. Ez idő alatt nagy tapasztalatot szereztem a házi kedvencek és kis haszonállatok belgyógyászati és sebészeti kezelésében, valamint a kutyák és macskák ivartalanításában is.

A kisállatok gyógyítása során nagyon fontosnak tartom, hogy a leghumánusabb és legmodernebb eszközökkel és módszerekkel végezzem a kezeléseket, minél kisebb stresszt okozva a házi kedvenceknek és a gazdiknak.”